Kontrola Urzędu Skarbowego w Wirtualnym biurze

Wirtualne biuro a kontrola skarbowa. Jak przygotować się na wizytę urzędników z Urzędu Skarbowego?

Wielu przedsiębiorcom, którzy już korzystają z usług wirtualnych biur lub też rozważają skorzystanie z takiej możliwości, towarzyszy jedno pytanie:

Co się stanie, jeśli Urząd Skarbowy postanowi przeprowadzić kontrolę ich firmy?

Sama kontrola jest przeprowadzana przeważnie przez dwóch urzędników (rzadziej tylko jednego). Ich wizyta może mieć różny przebieg i przyjmować różne formy – w zależności od celu, jak i terminu jej wykonywania.

Warto pamiętać, że w 99% przypadków kontrola urzędników skarbowych dotyczy wskazanego zdarzenia, powstania wątpliwości lub wystąpienia ewentualnych nieścisłości. Najczęściej może być spowodowana zbyt dużą liczbą korekt podatkowych, podejrzeniami co do zbyt niskiej kwoty odprowadzanego podatku oraz (co zdecydowanie zdarza się najczęściej) – zwrotem podatku VAT.

Kontrola skarbowa firmy zarejestrowanej pod adresem wirtualnego biura nie odbiega od każdej innej. W każdym wypadku otrzymasz od nas zawiadomienie o kontroli.
Gdy już pojawia się taka sytuacja udostępniamy urzędnikom naszą umowę najmu Wirtualnego biura oraz, gdy to konieczne podajemy dane do kontaktu z przedsiębiorcą.

 

❌Po pierwsze, wizyta urzędników pod wirtualnym adresem w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na wynik kontroli.
❌Po drugie, siedziba podmiotu pod wirtualnym adresem wcale nie musi budzić większego zainteresowania Twoją firmą. Tym bardziej nie powoduje częstszych kontroli skarbowych.

 

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami.

Tel.: +48 575 985 540

E-mail: biuro@e-wirtualnebiuro.com

KONTAKT >>>