Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne Biuro – jest to usługa najmu lokalu polegająca na udostępnieniu wynajmującemu adresu siedziby działalności gospodarczej. Jeżeli firma wynajmująca lokal ma pozwolenie od właściciela tego lokalu na wynajmowanie części biurowych dla osób trzecich, wtedy taka usługa jest w pełni legalna i bezpieczna dla przedsiębiorcy. Wirtualne biuro pozwala przedsiębiorcom na prowadzenie swojej działalności gospodarczej bez wynajmowania własnego lokalu. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają potrzeby codziennego przebywania w biurze, a ich branża również tego nie wymaga – na przykład osoby pracujące zdalnie, które swoją pracę mogą wykonywać w domu oraz dla osób dopiero stawiających swoje pierwsze kroki w branży. Nawet jeżeli nie potrzebujesz stałego miejsca wykonywania działalności, należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, osoby które prowadzą działalność gospodarczą mają obowiązek wskazać adres oraz tytuł prawny lokalu. Nie ma więc możliwości założenia działalności gospodarczej bez ustalenia miejsca prowadzenia działalności. – informuje Doradca Podatkowy z biura rachunkowego Fintaxis Finanse.

Pod danym adresem może być zarejestrowanych wiele firm, a ich właściciele wcale tam przebywać nie muszą.

O wszystko dbają wykwalifikowani pracownicy.

Poznaj naszą ofertę na wirtualne biuro!

Na czym polega usługa najmu wirtualnego biura?

W zależności od oferty danej firmy możemy liczyć kilka opcji pakietowych, między innymi są to: udostępnianie adresu siedziby firmy, odbioru korespondencji i wysyłania jej skanem na e-mail klienta lub jedynie informowanie telefoniczne o nadejściu korespondencji, a także umieszczenie w materiałach reklamowych firmy. Niektóre firmy oferują również wynajem sal konferencyjnych na godziny, co jest świetnym rozwiązaniem na spotkania biznesowe. Należy pamiętać, że decydując się na usługę wirtualnego biura musimy upewnić się, że firma, która świadczy takie usługi musi posiadać właśnie salę konferencyjną – w innym przypadku izby skarbowe mogą odmówić rejestracji działalności lub spółki pod danym adresem. Możliwe jest również zlecenie firmie odbierania telefonów w naszym imieniu, o ile firma posiada taką opcję w swoim pakiecie.

Jak wygląda podpisanie umowy Wirtualnego biura zdalnie?

Podpisanie umowy rozpoczyna się poprzez przesłanie na maila biuro@e-wirtualnebiuro.com zapytania o usługi wirtualnego biura.

Asystentka odpowie na wiadomość przesyłając ofertę. Po wyborze odpowiedniego pakietu do potrzeb klienta, poprosimy Cię o dosłanie najważniejszych danych do przygotowania umowy. Wszystko poprzez skrzynkę mailową.

Przygotowana umowa zostanie wysłana do klienta ze wskazówkami podpisu elektronicznego. Gdy już ją podpiszesz, odeślij ją do nas! Zostanie, również przez nas podpisana i przesłana do Ciebie!

Cały proces podpisania umowy trwa do 10/ 20 minut!

Jakich danych potrzebujemy przy rejestracji firmy?

Do podpisania umowy potrzebujemy przede wszystkim nazwę firmy, NIP (jeśli firma już posiada), numer kontaktowy, adres mailowy, osobę reprezentującą, pesel, numer dowodu osobistego oraz adres zamieszkania.

Czy firma w trakcie zakładania może uzyskać wirtualny adres?

Firmy w trakcie zakładania, również mają możliwość rejestracji swojej działalności pod adresem wirtualnego biura. Po podpisaniu umowy, swój NIP doślij nam później!

Do kogo skierowana jest oferta Wirtualnego biura?

Przede wszystkim jest to świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy nie potrzebują stacjonarnego biura, a jedynie adresu siedziby firmy do rejestracji działalności.

Takie rozwiązanie jest idealne dla osób pracujących zdalnie lub w terenie, które często podróżują, zajmują się usługami transportowymi lub po prostu nie potrzebują wynajmować całego biura. Jest to również bardzo dobra finansowo opcja – firmy zajmujące się najmem lokalu przeważnie mają możliwość wyboru ciekawych pakietów dotyczących płatności.

Pamiętajmy również, że decydując się na adres siedziby będziemy podlegać pod Urząd Skarbowy przynależny do tego adresu. Sprawdź poniżej kiedy zmieni się adres Urzędu Skarbowego.

Jakie są zalety Wirtualnego Biura?

 • -Dobra alternatywa dla osób, które nie mogą lub nie chcą podać swoje adresu zamieszkania jako adresu siedziby firmy – wtedy mamy pewność, że nasz adres domowy nie będzie nigdzie widniał – to samo tyczy się osób przenoszących się do innego miasta lub wynajmującego mieszkanie
 • -Outsourcing usług – możliwość skorzystania z profesjonalnych usług administracyjnych, a także księgowych
 • -Zredukowanie kosztów, takich jak wynajmowanie comiesięczne lokalu lub jego zakup, wyposażenie biura, obsadzenie pracownikami, koszty sprzątania
 • -Wysokość opłat – ceny za najem biura wahają się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie i zależą przeważnie od wybranego pakietu oraz lokalizacji firmy
 • -Fachowa pomoc na start – przeważnie biura oferujące udostępnienie adresu siedziby firmy mogą pomóc nam w założeniu działalności gospodarczej lub spółki
 • -Pozytywny wpływ na postrzeganie firmy
 • -Biurka do co-workingu
 • -Oszczędność czasu – to pracownicy firmy wynajmującej lokal zajmują się odbiorem korespondencji i jej ewentualnym skanowaniem
 • -Możliwość profesjonalnej obsługi gości podczas wynajęcia sali konferencyjnej, wypożyczenie rzutnika, przygotowanie napojów oraz dostęp do wi-fi
 • -Przyjmowanie gości w pełni wyposażonym biurze
 • -Możliwość wynajęcia biura przez firmy zagraniczne prowadzące interesy w Polsce
 • -Świetne rozwiązanie na start firmy oraz wszystkich freelancerów
 • -Kadra wykwalifikowanych pracowników, która świadczy usługi dodatkowe
 • -Przenosząc adres siedziby firmy z małego miasteczka do większego jakim jest np. Wrocław, możemy uniknąć częstych kontroli z urzędów skarbowych i przede wszystkim te kontrole nie odbywają się u nas w domu
 • -Możliwość wpisania wszelkich wydatków do kosztów uzyskania przychodu, co obniża naliczony podatek dochodowy
 • -Odciążenie z obowiązków, wsparcie w codziennych obowiązkach

 

 • Czy możliwa jest rejestracja firmy pod Wirtualnym adresem przez obywatela UE?

Każdy obywatel UE ma możliwość rejestracji swojej firmy pod adresem eBiurowca. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie dla każdego przedsiębiorcy!

Czy możliwa jest rejestracja firmy przez obywatela Ukrainy?

Swoją firmę pod wirtualnym adresem może, również zarejestrować obywatel Ukrainy! Wirtualny adres daje gwarancje niezmienności siedziby firmy. Stały adres rejestracji dla Ukraińców. Będąc solidarni z Ukrainą zapraszamy wszystkie firmy zza granicy do skorzystania z naszych usług.

Do czego może przydać się Wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to usługa oferowana przez firmy specjalizujące się w zapewnianiu adresów rejestracyjnych oraz innych usług biurowych bez konieczności posiadania fizycznej przestrzeni biurowej.

1. Rejestracja firmy – Wirtualne biuro może zapewnić adres rejestracyjny dla firmy, co jest niezbędne do zarejestrowania jej w odpowiednich urzędach.

2. Adres do korespondencji – Wirtualne biuro może również zapewnić adres do korespondencji, na który będą przesyłane listy i paczki.

3. Sekretarskie usługi – Oferujemy również usługi sekretarskie, takie jak odbieranie i przesyłanie poczty, obsługa podczas spotkań biznesowych.

4. Konferencje i spotkania – Wirtualne biuro może zapewnić dostęp do sal konferencyjnych lub pomieszczeń do spotkań, co jest przydatne dla firm, które potrzebują przestrzeni do organizacji spotkań, ale nie chcą inwestować w posiadanie własnej przestrzeni biurowej.

5. Redukcja kosztów – Wirtualne biuro może pomóc firmom zredukować koszty związane z wynajmem i utrzymaniem własnej przestrzeni biurowej oraz zatrudnianiem pracowników, którzy mieliby obsługiwać biuro.

Na co zwrócić uwagę wybierając adres wirtualnego biura dla naszej siedziby firmy?

Przede wszystkim warto osobiście przejechać się do biura – zobaczyć jak wygląda z zewnątrz oraz wewnątrz, jakie ma wyposażenie i co oferuje. Dobrze, jeżeli możemy poznać osoby, które będą zajmowały się naszą obsługą i na tej podstawie stwierdzić czy współpraca będzie owocna – w końcu powierzamy tym osobom nasze firmowe korespondencje oraz inne sprawy. Warto zwrócić uwagę jaki jest okres wypowiedzenia umowy w razie jakichkolwiek planowanych przez nas zmian. Polecamy także sprawdzenie jak wygląda sala konferencyjna, w której możemy przyjmować naszych gości.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w założeniu działalności lub chciałbyś skorzystać z naszych usług najmu wirtualnego biura skontaktuj się z naszym doradcą, który dobierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

Dlaczego warto wybrać wirtualne biuro eBiurowiec?

Najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem Wirtualnego Biura eBiurowiec jest fachowość działania.

W ramach współpracy oferujemy:

 • -jasną umowę najmu powierzchni biura
 • -korzystne warunki cenowe
 • -natychmiastowe informowanie o nadejściu korespondencji
 • -skanowanie i przesyłanie korespondencji zaraz po nadejściu
 • -możliwość najmu salek konferencyjnych
  -obsługę asystentki podczas spotkania z kontrahentem
 • -możliwość obsługi księgowej Państwa firmy przez nasze biuro
 • -możliwość wsparcia przy poszukiwaniu środków finansowych z banków lub -środków unijnych
 • Zapraszamy do obejrzenia biura przy al. Kromera 51A we Wrocławiu.

 

 • Jakie są korzyści wirtualnego biura?

 • 1. Oszczędność kosztów: Wirtualne biuro pozwala uniknąć wielu kosztów związanych z tradycyjnym biurem, takich jak opłaty za wynajem powierzchni biurowej, wyposażenie, utrzymanie itp.2. Elastyczność: Przedsiębiorcy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie, co pozwala na większą swobodę i elastyczność w prowadzeniu biznesu.3. Profesjonalny wizerunek: Wirtualne biuro oferuje profesjonalny adres i usługi sekretarskie, co może zwiększać wiarygodność i prestiż firmy.4. Zwiększona produktywność: Wirtualne biuro umożliwia przedsiębiorcom skupienie się na ich głównych działaniach biznesowych, zamiast tracić czas na sprawy administracyjne.5. Oszczędność czasu: Wirtualne biuro oferuje szybki dostęp do informacji i usług, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność.6. Łatwiejszy dostęp do informacji: Wirtualne biuro oferuje dostęp do wszystkich niezbędnych informacji i dokumentów za pośrednictwem platformy internetowej.Podsumowując, wirtualne biuro może pomóc przedsiębiorcom w zwiększeniu efektywności, oszczędności kosztów i zwiększeniu wizerunku ich firmy. Jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednie wirtualne biuro, które będzie odpowiadać potrzebom i wymaganiom przedsiębiorstwa

  Jak długo trwają formalności dotyczące wynajmu wirtualnego biura?

  Umowę najmu powierzchni biurowej podpisujemy w około 10-20 minut. Po podpisaniu umowy należy zgłosić zmianę adresu biura w odpowiednich urzędach, CEIDG, GUS lub KRS.

 • Czy wynajem sali konferencyjnej jest w ofercie wirtualnego biura?

 • Wirtualne biuro daje, również możliwość wynajmu sali konferencyjnej na godziny.
 • W cenę wynajmu sali konferencyjnej wchodzi:
  -udostępnienie hasła do internetu bezprzewodowego
  -dostęp do drukarki lub skanera
  -możliwość skorzystania z projektora oraz przyborów biurowych
  -obsługa asystentki biurowej Marii
  -woda, herbata, kawa
  -dostęp do łazienki oraz kuchni.
 • Sala konferencyjna dla max. 10 osób.
  Cena netto: 50 zł/ h.
  Lokalizacja: Aleja Marcina Kromera 51A, 51-163 Wrocław.

 

 • Czy można otrzymać rabat przy wynajmie wirtualnego biura?

  Oczywiście istnieje taka możliwość. Odpowiednio do formy płatności na jaką zdecydują się Państwo, miesięcznie, półrocznie, rocznie, taką zaproponujemy Państwu wysokość rabatu. Umowy mamy bezterminowe.

  Pod jaki Urząd Skarbowy będzie podlegać moja firma?

  Po zmianie adresu prowadzonej działalności gospodarczej na adres Wirtualnego Biura eBiurowiec we Wrocławiu nastąpi zmiana US na:

  URZĄD SKARBOWY WROCŁAW PSIE POLE
  ul. Trzebnicka 33, 50-231 Wrocław.

  Uwaga!

  Nie każdy rodzaj działalności gospodarcza zmieni lokalizację US.

  Pod jaki ZUS będzie podlegać moja firma?

  Po zmianie adresu prowadzonej działalności gospodarczej na adres Wirtualnego Biura eBiurowiec we Wrocławiu nastąpi zmiana ZUS na:

  ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH I Inspektorat we Wrocławiu
  ul. Władysława Reymonta 4/6, 50-225 Wrocław.

  Uwaga!

  Nie każda działalność gospodarcza zmieni jednostkę ZUS.

  Czy zmieni się Urząd Skarbowy po zmianie adresu Jednoosobowej Działalności Gospodarczej?

  W przypadku Jednoosobowej Działalności Gospodarczej zmiana adresu firmy, czyli np. wybrania Biura Wirtualnego eBiurowiec, nie wpłynie na zmianę adresu urzędu. Przedsiębiorca zawsze podlega pod Urząd Skarbowy wedle miejsca zamieszkania.

  Czy zmieni się ZUS po zmianie adresu Jednoosobowej Działalności Gospodarczej?

  W przypadku Jednoosobowej Działalności Gospodarczej zmiana adresu firmy, czyli np. wybrania Biura Wirtualnego eBiurowiec, nie wpłynie na zmianę adresu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorca zawsze podlega pod ZUS wedle miejsca zamieszkania.

  Czy zmieni się Urząd Skarbowy po zmianie adresu Spółki Cywilnej?

  W przypadku zmiany adresu Spółki Cywilnej i wyborze Biura Wirtualnego eBiurowiec we Wrocławiu, nastąpi zmiana Urzędu Skarbowego pod kątem rozliczania podatku VAT od sprzedanych towarów i usług oraz podatku PIT od pracowników. Firma będzie podlegała pod US Wrocław Psie Pole.

  Jeżeli chodzi o rozliczenie podatku dochodowego PIT wspólników to podlegają oni pod Urząd Skarbowy wedle swojego miejsca zamieszkania.

  Czy zmieni się ZUS po zmianie adresu Spółki Cywilnej?

  W przypadku zmiany adresu Spółki Cywilnej i wyborze Biura Wirtualnego eBiurowiec we Wrocławiu, nastąpi zmiana Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w celu dokonywania rozliczeń składek od zatrudnionych pracowników. Firma będzie podlegała pod ZUS we Wrocławiu ul. Władysława Reymonta 4/6, 50-225 Wrocław.

  Jeżeli chodzi o rozliczenia składek za wspólników to podlegają oni pod ZUS wedle swojego miejsca zamieszkania.

  Czy zmieni się Urząd Skarbowy po zmianie adresu Spółki Jawnej?

 • W przypadku Spółki Jawnej i zmianie adresu prowadzonej działalności gospodarczej na adres Wirtualnego Biura eBiurowiec we Wrocławiu zmieni się US na w związku rozliczania podatku VAT od sprzedanych towarów i usług oraz podatku PIT od pracowników. Spółka będzie podlegała pod Urząd Skarbowy Wrocław Psie Pole.W celu rozliczania podatku dochodowego PIT wspólników Urząd Skarbowy pozostanie bez zmian i obowiązywać wedle miejsca zamieszkania przedsiębiorcy.

  Czy zmieni się ZUS po zmianie adresu Spółki Jawnej?

  Po zmianie adresu Spółki Jawnej na adres Wirtualnego Biura eBiurowiec z Wrocławia, nastąpi zmiana Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w celu rozliczania składek od zatrudnionych pracowników. Spółka będzie podlegała pod ZUS we Wrocławiu ul. Władysława Reymonta 4/6, 50-225 Wrocław.

  Natomiast rozliczenia składek za wspólników podlegają pod ZUS wedle miejsca ich zamieszkania.

  Czy zmieni się Urząd Skarbowy po zmianie adresu Spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością?

  W przypadku Spółki z o.o., która posiada osobowość prawną, po zmianie adresu na adres Biura Wirtualnego eBiurowiec we Wrocławiu, nastąpi zmiana adresu Urzędu Skarbowego w celu rozliczania: podatku PIT za pracowników, podatku CIT, podatku VAT.

  Czy zmieni się ZUS po zmianie adresu Spółki z Ograniczoną Odpowiedzialnością?

  W przypadku Spółki z o.o., która posiada osobowość prawną, po zmianie adresu na adres Biura Wirtualnego eBiurowiec we Wrocławiu, nastąpi zmiana adresu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na adres:

  ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH I Inspektorat we Wrocławiu
  ul. Władysława Reymonta 4/6, 50-225 Wrocław.

  Poznaj nasze pakiety na wirtualne biuro!